مطالب و مقالات کارآفرینی 

خیرین کارآفرین در تلاش است تا با ارائه مطالب و مقالات کارآفرینی، به اعضاء محترم کمک کند

تا در تصمیم‌گیری های کاری خود و همچنین ایجاد یا توسعه کسب‌وکارشان موفق باشند.

 

 

خانواده مبدا رشد خلاقیت و کارآفرینی

سعید حامدنیا رئیس خانه کارآفرینان گفت : خانواده مبدا رشد خلاقیت و کارآفرینی است و اولیا نباید فقط به نمره فرزندان خود در کلاس درس توجه کنند بلکه اقتصاد خانواده با کارافرینی رشد می کند.

مراحل تبدیل ایده به کسب و کار

برآورد سرمایه اولیه و ایجاد طرح، نخسین گام در اجرای ایده‌ها و اهداف تجاری محسوب می‌شوند. تشخیص نوع کالای تولیدی و شناسایی مشتریان، برنامه و چارچوب اصلی سیاست شرکت را شکل می‌دهد.

آیا وجود رقبا برای کسب‌وکارها مفید است؟

به عنوان یک کارآفرین، دیدن مشکلات به شکل یک چالش در ژن ما وجود دارد. چالش‌ها، فرصت‌ ایجاد یک کسب‌وکار و حل کردن مشکلات را در اختیار ما قرار می‌دهند.

ارزیابی بازار

یکی از بحرانی ترین بخش های تهیه نقشه و برنامه هر کسب و کاری تحلیل و ارزیابی بازار است. این بدان معناست که قبل از تهیه برنامه کاری باید یک ارزیابی صحیح و اصولی از بازار انجام دهید. باید بدانید چه نوع اطلاعاتی درباره مشتریان احتمالی نیاز دارید.

پنج شاخصه اصلی مدیران موفق جهان

اغلب اوقات کارفرمایان در ارتباطات خود با کارمندان‌شان دقت نمی‌کنند، آنها باید توجه داشته باشند که دقیقا همان چیزی را از کارمندانشان دریافت می‌کنند که به ایشان می‌دهند.

از کسب و کارتان بزرگ تر باشید

«جوان ها می توانند با یک خط کش یا نخ اندازه گیری های خود را انجام دهند. ایرادی بر هیج یک وارد نیست مگر این که ذهنشان را به کوتاهی آن خط کش یا به نازکی آن نخ کنند.»

اگر می خواهید مدیر موفقی باشید این 15 اشتباه را تکرار نکنید

«نمی توان سنجید اما نسنجیده عمل کرد» بسیاری از مدیران بعد از سال ها کار دچار روزمرگی می شوند و مدیریت مجموعه خود را رها می کنند.

چطور فکر کنیم، تا به خواسته‌هایمان برسیم.

افراد موفق تنها به چیزهایی که می‌خواهند فکر می‌کنند.

چرا جوانان از کارآفرینی می‌ترسند؟

جوانان در تمام گستره گیتی معمولا به خاطر ترس از شکست و ناکامی و نداشتن سرمایه یا فشاری که روی آنهاست، یک کار مستقل را شروع نمی‌کنند و محققان بر این باورند که مهم‌ترین دلیل این ترس این است .

کارآفرینی به سبک کسب‌وکارهای اینترنتی

با پیشرفت فناوری و وسعت محدوده استفاده از اینترنت در دنیای امروز و فرصت‌‌های بی‌شماری که اینترنت در اختیار کاربران سراسر دنیا قرار می‌دهد، عجیب نیست که راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی تبدیل به شایع‌ترین روش برای کارآفرینی شده باشد.

ده نکته ای که رمز موفقیت در آغاز کاراست

شاید علت به وجود آمدن فاصله زمانی برای یافتن شغل این بود که نحوه برقراری ارتباط و قدرت نفوذ در ارتباطات را نمیشناختم. در هر صورت طی سالها نحوه یافتن و ساختن یک شغل موفق را آموختم. انتخاب خوب و درست در مسیر شغلی از ان جهت مهم تلقی میگردد که موفقیتهای آتی را در پی دارد. حتی اگر در شغلی متفاوت مسیر را به پایان برسانید، مهارتهایی که کسب کردهاید و افرادی که با آنان برخورد داشتهاید درهای جدیدی را به روی شما خواهند گشود.

با اجتناب از این ده اشتباه مذاکره در مورد حقوق و دستمزد را به سود خود پیش ببرید

بزرگ‌ترین اشتباهی که یک فرد می‌تواند مرتکب آن شود این است که به سادگـــــی هر آنچه را که پیشنهاد می‌شود بپذیرید. تحقیقات نشان می‌دهد اکثر کارجویان جوان و خانم‌ها مرتکب این اشتباه می‌شوند و شاید علت این اشتباه عدم درک درست از روند مذاکـــــــره در مورد حقوق است ویاعدم علاقه به مذاکره در مورد آن است و در این حالت کارجو احساس خوشایندی نسبت به این موضوع ندارد.

۵ دلیل که جلوی ثروتمند شدن شما را می گیرد

طبیعی است که این آرزوها، از روی تصادف و اتفاق، برآورده نخواهند شد. ممکن است در عین این که تلاش زیادی می کنید، خودتان باشید که راه رسیدن به آرزوهایتان را سد کرده است.

عوامل موثر بر کارآفرینی

کارآفرینی به عنوان یک پدیده نوین در اقتصاد نقش موُثری را در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشورها یافته است. کارآفرینی در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار امروزه دارای نقش کلیدی است.

چگونه این ماست فروش، میلیاردر شد!

حَمدی اولوکایا، موسس و مدیر عامل شرکت « چُبانی» است که در طول شش سال که از آغاز فعالیتش می‌گذرد، حدود ۲۰ درصد از بازار شش و نیم میلیارد دلاری ماست در آمریکا را در کنترل خود گرفته است.